Jdi na obsah Jdi na menu
 


péče o březí samičku

Délka březosti je u každého druhu křečka jiná:

Křeček syrský: 16 – 19 dnů
Křečík čínský :20 - 22
Křečík džungarský: 18 - 22
Křečík Campbellův: 17 - 20
Křečík Roborovského: 19 - 22


Kromě běžného krmení březí samička potřebuje zvýšený přísun bílkovin. Proto ji každý druhý den můžeme podávat např. tofu, vařený bílek, netučný tvaroh, vařené kuřecí maso atd.
Samička musí mít k dispozici čerstvou vodu.
Zahraniční chovatelé doporučují pár dní před porodem odstranit z jídelníčku všechno ovoce a podávat jenom zeleninu ( mrkev, salátové okurky, brokolici…)
Tři až  čtyři  dny před porodem klec ( terárium) vyčistíme a poskytneme samičce dost materiálu (nejlépe bílých papírových ubrousků) na stavbu hnízda.

Pozor!

Nedávejte samičce na stavbu hnízda vatu, která se prodává ve zverimexech. Často se stává, že se malým křečíkům do jemných vláken vaty zamotá nožička, znemožní přívod krve a noha může odumřít. Taky byly zaznamenána případy, kdy se malí křečci ve vatě udusili.

Samičce dáme k dispozici domeček se sundavací stříškou, aby jsme po porodu mohli v případě nutnosti lehce do hnízda nahlédnout.

Pár dní před porodem můžeme u samičky pozorovat, jak se ji zvětšuje bříško.

Obrazek


Samičku zbytečně nevyndáváme ven z klece (z terária).
Někdy může být samička agresivní a může i kousat.Klec (terárium) dáme na klidné místo, kde samička nebude rušena a čekáme na narození malých křečíků.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mám březí samičku

(adela, 4. 5. 2014 14:59)

chtěla jsem se zeptat za jak dlouho se může znovu oplodnit samička křečka sýrského

Lentilka

(XY , 25. 4. 2014 15:26)

Naše Lentilka poprvé porodila tuto středu a hned 9 malých růžových kuliček. Krásně se o ně stará a je to maminka jak má být. Už se těšíme, až se nám začnou prckové osrsťovat a prozkoumávat okolí. Máme z nich radost :)

Mláďátka

(Zuzik, 8. 7. 2011 9:59)

Včera se nám narodili malí křečíčci pouštní a ani nevíme jak. Naše samička je stále při chuti k jídlu a tak jsme mysleli, že jen prostě přibírá. Žádná pozorovatelná změna nenastala. Včera se vrátíme z dovolené a už byli na světě čtyři malí, noví, růžoví obyvatelé.

Re: Mláďátka

(majli-zakladatelka stranek, 8. 7. 2011 18:13)

to je moc hezky :)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 160402
Měsíc: 1832
Den: 62